Wyróżnienia

Najlepszy BS zrzeszony z Bankiem BPS

Podczas Zgromadzenia Prezesów Banków Spółdzielczych zrzeszonych z Bankiem BPS S.A., które odbyło się 12 grudnia br. ogłoszono wyniki konkursu „Najlepszy Bank Spółdzielczy zrzeszony z Bankiem Polskiej Spółdzielczości".

Zwycięzcy zostali wyłonieni w oparciu o zweryfikowane przez biegłych rewidentów dane sprawozdawcze Banków Spółdzielczych za 2016 rok. O pozycji Banku w ostatecznej klasyfikacji decydowała suma punktów uzyskanych za poszczególne kryteria, a wygraną zapewniła najmniejsza liczba punktów.

W konkursie „Najlepszy Bank Spółdzielczy zrzeszony z Bankiem BPS” Bank Spółdzielczy w Końskowoli otrzymał Tytuł Lider Zrzeszenia


Gratulacje od Prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów BIG SA.

Miło nam poinformować, że w związku z zajęciem przez Bank Spółdzielczy w Końskowoli II miejsca podczas 25. Gali Nagrody Najlepszy Bank "Gazety Bankowej", w kategorii Mały i Średni Bank Spółdzielczy otrzymaliśmy gratulację od Prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów BIG SA.

Najlepszy bank 2017

Podczas Gali Najlepszy Bank 2017 rozdano nagrody wyróżnionym bankom i bankowcom. W dwóch debatach, jakie odbyły się w trakcie uroczystości, rozmawiano o kluczowych dla branży finansowej kwestiach.

25. jubileuszowa Gala Nagrody Najlepszy Bank „Gazety Bankowej” i uroczysty finał konkursu Bankowy Menedżer Roku 2016 odbyła się 21 czerwca w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawa. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Parlamentu RP, administracji rządowej, bankowcy, przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego, finansiści. Galę prowadzili: Agnieszka Oszczyk i Michał Adamczyk.

 

Zasady konkursu przedstawił Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej, a jej metodologię – Tomasz Diering, menedżer w dziale rewizji finansowej BDO – partnera merytorycznego konkursu. Tomasz Diering mówił m.in. o ciągłości przedsięwzięcia, które dzięki stosowaniu stabilnej, opartej na obiektywnych i twardych wskaźnikach metodzie, pozwala porównać dane banków na przestrzeni wielu lat. Wyniki konkursu i publikowane w związku z tym informacje są istotne nie tylko dla rynku, ale również dla samego banku.

Maciej Wośko mówił o długiej, sięgającej ćwierćwiecza historii konkursu. - Ćwierćwiecze zobowiązuje do wspomnień i jednocześnie zmusza do rozmowy na temat przyszłości. Dziś chcemy nagrodzić banki, które w ostatnim roku osiągnęły doskonałe wyniki, i menedżerów, którzy na tych wynikach budują kolejne lata sukcesów zarządzanych instytucji – powiedział.

Artur Derwiszyński, szef sektora usług finansowych w Europie Środkowej i Wschodniej SAP, przedstawił prezentację na temat: „Rewolucja, której nie będzie?” Artur Derwiszyński mówił o wyzwaniach, przed jakimi staje sektor finansowy, koncentrując się przede wszystkim na aktywności sektora fin-tech. Opierając się na badaniach przeprowadzonych na wielu rynkach finansowych, stwierdził, że pozycja banków jest - według ich klientów - nadal mocna.

Po prezentacji, zostały przedstawione rekomendacje w kategorii MAŁY I ŚREDNI BANK SPÓŁDZIELCZY. Otrzymały je następujące banki: Bałtycki Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Końskowoli, Bank Spółdzielczy w Kórniku, Bank Spółdzielczy w Lipce,     Bank Spółdzielczy w Nasielsku, Bank Spółdzielczy w Osiu, Bank Spółdzielczy w Prudniku, Bank Spółdzielczy w Szczekocinach, Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie, Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy w Pyrzycach.

Zwycięzcą w tej kategorii został Bank Spółdzielczy w Kórniku, drugie miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Końskowoli, a trzecie - Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie.

Rekomendowani w kategorii DUŻY BANK SPÓŁDZIELCZY to: Bank Rumia Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Jordanowie, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Niemcach, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Bank Spółdzielczy w Sławnie, Bank Spółdzielczy w Toruniu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie.

Zwycięzcą został Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, drugie miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Sławnie, a trzecie - Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu

Po wręczeniu nagród bankom spółdzielczym, Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej, rozmawiał z Pawłem Szałamachą- członkiem zarządu NBP, byłym ministrem finansów w rządzie Beaty Szydło. - Wszystkie dane wskazują na to, że sytuacja gospodarcza - dobra - taką pozostanie - mówił Paweł Szałamacha. - Weszliśmy na ścieżkę stabilnego wzrostu – powiedział, podkreślając jednocześnie, że optymizm na rynku jest rzeczą dobrą, szczególnie, że w średnim okresie możemy być pewni utrzymania się koniunktury. Według niego, perspektywy na najbliższe lata są pozytywne. Paweł Szałamacha mówił też o sytuacji w Polsce, gdzie mimo lekkiego spowolnienia w ubiegłym roku sytuacja bardzo pozytywnie się rozwinęła. - Jesteśmy na ścieżce wzrostu, mamy silny rynek pracy - nie ma powodów do ruchu na stopach procentowych – podkreślił.

źródło: Gazeta Bankowa

RELACJA Z GALI NAJLEPSZY BANK 2017

Najefektywniejszy Bank Spółdzielczy 2017

 

W dniach 23-24 maja w Warszawie odbyły się obrady Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. Zwieńczeniem pierwszego dnia była uroczysta gala, podczas której tradycyjnie już ogłoszono wyniki Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze 2017”, od wielu już lat organizowanego przez redakcje miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”.

Uroczystość ogłoszenia wyników rankingu i wręczenia nagród przedstawicielom wyróżnionych banków poprowadził redaktor naczelny miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, Maciej Małek.

W kategorii Najefektywniejszy Bank Spółdzielczy banki zostały podzielone na grupy według wielkości sumy bilansowej.

Dla zmierzenia efektywności działania banków przyjęto trzy proste miary:

- wartość sumy bilansowej na jednego zatrudnionego

- wartość wyniku finansowego na jednego zatrudnionego,

- wartość zwrotu z kapitału ROE.

W grupie III (od 100 do 200 mln zł) laureatami zostały:

Bank Spółdzielczy w Końskowoli – miejsce pierwsze, nagrodę odebrał Krzysztof Zawadzki, prezes zarządu,

Bank Spółdzielczy w Lipce – miejsce drugie, nagrodę przekazano Norbertowi Klimkowi, prezesowi zarządu,

Bank Spółdzielczy w Niemcach – miejsce trzecie.

 

Super Lider Zrzeszenia 2015

Bank Spółdzielczy w Końskowoli SUPER LIDEREM

W grudniu 2016 roku wyróżniono najlepsze Banki zrzeszone w Grupie BPS w ramach konkursu na ?Najlepszy Bank Spółdzielczy Zrzeszony z BPS S.A.?. Wyznaczeni biegli rewidenci zweryfikowali dane sprawozdawcze Banków Spółdzielczych i wyłonili Banki charakteryzujące się najbardziej dynamicznym rozwojem i stałym doskonaleniem dotychczasowej działalności. W konkursie wzięły udział wszystkie 355 banków należące do Zrzeszenia Banki Spółdzielcze.

Miło nam poinformować, że główną nagrodę i tytuł ?Super Lidera Zrzeszenia 2015 ? otrzymał Bank Spółdzielczy w Końskowoli. Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas grudniowego Zgromadzenia Prezesów. Puchar ?Super Lidera? odebrał Prezes Banku Spółdzielczego w Końskowoli Krzysztof Zawadzki.

Więcej artykułów…