Sponsoring

XX Święto Róż w Końskowoli

W ubiegły weekend odbyła się już dwudziesta edycja Święta Róż w Końskowoli.
Jak co roku wydarzenie ściągnęło tłumy wielbicieli tych wyjątkowych kwiatów. Na tegorocznej edycji wystawiono ponad 100 odmian róż.

Niedzielne obchody zainaugurowała uroczysta msza święta sprawowana w intencji ogrodników i rolników. Po jej zakończeniu, korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Końskowola przeszedł na Plac Wystawowy, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Wystawy oraz powitanie przybyłych gości.
W tym roku konkurs na najpiękniejszą różę wygrała wyhodowaną przez Irenę i Andrzeja Białków "Alinka" , a tytuł Miss Publiczności powędrował do "Lustige" Beaty i Andrzeja Kozaków

W konkursie dla dzieci na najpiękniejszą "Różyczką" Święta Róż wygrała Malwina Łucjanek. Nagrody w konkursie na najpiękniejszą "Różyczkę" Święta Róż ufundował Bank Spółdzielczy w Końskowoli.

Na miejscu można było także pobawić się w wesołym miasteczku, obejrzeć zabytkowe samochody i motocykle, spróbować sił na mini-rodeo, posłuchać występów Końskowolskiej Orkiestry Dętej, obejrzeć występy kabaretu "4 fala" i artystów Teatru Wielkiego, kupić różnego rodzaju produkty regionalne i rękodzielnicze, zabawki i wiele innych.

Na placu nie zabrakło również stoiska Banku Spółdzielczego w Końskowoli, gdzie na odwiedzających czekali pracownicy banku przedstawiający najnowsze produkty oraz wręczający drobne bankowe upominki.

Wieczorem na scenie wystąpi zespół wykonujący utwory grupy "The Beatles" czyli "The Postman", a także "Bayer Show" oraz gwiazda wieczoru zespół "After Party".

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Skorupskiemu (www.stylartstudio.com) za udostępnienie części zdjęć z tego pięknego święta.

Dziękujemy serdecznie wszystkim odwiedzającym nasze stoisko i zapraszamy do naszych placówek

 

Kliknij na zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć

Motoserce 2017

 

IV Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. na boisku Klubu Sportowego Powiślak w Końskowoli odbył się już po raz czwarty turniej piłkarski o Puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli.

Niezmiennie organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Powiślak Końskowola, a głównym sponsorem turnieju jest Bank Spółdzielczy w Końskowoli.  W turnieju brały udział dzieci urodzone w 2008 roku oraz młodsze. W tym roku została zmieniona formuła rozgrywanych meczy między drużynami. Pierwszą zasadniczą zmianą był fakt zwiększenia ilości drużyn  biorących udział w turnieju. Dotychczas uczestniczyło tylko 5 drużyn z terenu powiatu puławskiego. W tym roku miło nam było gościć drużyny z całego województwa lubelskiego. W turnieju udział wzięły: Klub Sportowy Powiślak Końskowola, UKS Wisełka 1 Puławy, UKS Widok Lublin, KS ORLIK Lubartów, GTS Zawisza Garbów, UKS ORLIK Dęblin, GLKS Żyrzyniak Żyrzyn, MKS Ruch Ryki, KS Drzewce. Łącznie w imprezie udział wzięło ponad 120 dzieci.

Jedną z największych wartości turnieju jest uczenie od najmłodszych lat, poprzez sportowe emocje, a także zdrową rywalizację szacunku do drugiej osoby. Kluczowym elementem jest również poszanowaniu zasad fair play. Dlatego kolejną nowinką turnieju był brak podziału na lepszych i gorszych. Zrezygnowano z tworzenia klasyfikacji turnieju. Rozegrano 45 meczy w formule każda drużyna z każdą.

Wszystkie drużyny z rąk  Prezesa Zarządu Bank Spółdzielczego w Końskowoli  otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast dla wszystkich uczestników turnieju były przygotowane pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki.

Wydarzenie przyciągnęło na stadion w Końskowoli wielu kibiców. Biorący udział w turnieju zawodnicy ich trenerzy, opiekunowie oraz rodzice stworzyli atmosferę rodzinnego pikniku. Przyczynił się do tego przygotowany poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek, ciast oraz cukierków. W przygotowanie aktywnie zaangażowali się rodzice młodych zawodników drużyny z Końskowoli. Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli dziękując za uczestnictwo i udaną imprezę zaprosił wszystkich na kolejny Jubileuszowy Piąty Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli w przyszłym roku.

 

Z-ca Prezesa Zarządu Banku

mgr Ryszard Mączka

Kliknij na zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć

XXIV Konkurs Wiedzy o Końskowoli

XXIV Konkurs Wiedzy o Końskowoli

Już po raz dwudziesty czwarty 26 maja 2017 roku o godz. 10.00 uczniowie z naszej gminy w dwóch grupach wiekowych przystąpili do Konkursu Wiedzy o Końskowoli, który organizuje Gminna Biblioteka Publiczna. Test składał się z 16 pytań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii miejscowości, zabytkach, o ludziach związanych z tym terenem. Jedno z pytań dotyczyło sponsora Konkursu, czyli Banku Spółdzielczego w Końskowoli. Wszyscy uczniowie wiedzieli gdzie znajduje się bank i wszystkie mu podległe placówki z dokładnymi adresami.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Wsparcie dla Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Jest nam miło poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania za dotychczasowe wsparcie Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

Więcej artykułów…