Jubileuszowy V Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli

Jubileuszowy V Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli.

W niedzielę 10 czerwca 2018 r. na boisku Klubu Sportowego Powiślak w Końskowoli odbył jubileuszowy piąty turniej piłkarski o Puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego
w Końskowoli.

Niezmiennie organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Powiślak Końskowola, a głównym sponsorem turnieju jest obchodzący w tym roku 40-lecie swojej działalności Bank Spółdzielczy w Końskowoli. W turnieju brały udział dzieci urodzone w 2008 roku oraz młodsze. W tym roku miło nam było gościć drużyny z całego województwa lubelskiego.
W turnieju udział wzięły: Klub Sportowy Powiślak Końskowola, Akademy Football Lublin, KS Polesie Kock, GTS Zawisza Garbów, UKS ORLIK Dęblin, MKS Ruch Ryki. Łącznie kluby wystawiły osiem drużyn, które rozegrały między sobą mecze systemem każdy z każdym. W całej imprezie udział wzięło ponad 100 dzieci.

Trudne warunki atmosferyczne, bardzo wysoka temperatura nie sprzyjały rozgrywaniu turnieju. Pomimo tego mecze stały na wysokim poziomie i nie zabrakło emocji do samego końca. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna Orlika Dęblin . Drugie miejsce przypadło miejscowej drużynie Powiślaka Końskowola (żółty), która do ostatniego meczu walczyła
o końcowy triumf w turnieju. Zwycięzcami V Turnieju o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli zostali piłkarze z Football Academy Lublin gromadząc
16 punktów w 7 meczach.

Uhonorowano także najlepszych zawodników turnieju. Najlepszym strzelcem z 5 bramkami został Arek Chudzik. Najlepszym bramkarzem został wybrany Mateusz Baryłka, a najlepszym piłkarzem całych zawodów Maciej Szczęsny. Wyróżniono także najmłodszego zawodnika biorącego udział w turnieju, którym był Michał Śliwiński (rocznik 2012).

Wszystkie drużyny z rąk Prezesa Zarządu Bank Spółdzielczego w Końskowoli otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe, a dla wszystkich młodych piłkarzy były przygotowane pamiątkowe medale oraz upominki.

Wydarzenie przyciągnęło na stadion w Końskowoli wielu kibiców. Biorący udział w turnieju zawodnicy, ich trenerzy, opiekunowie oraz rodzice stworzyli atmosferę rodzinnego pikniku. W przygotowanie aktywnie zaangażowali się rodzice młodych zawodników drużyny z Końskowoli. Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli, dziękując za uczestnictwo i udaną imprezę, zaprosił wszystkich na kolejny Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli w przyszłym roku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim kibicom za przybycie oraz panu Wojciech Adrian Skorupski za udostępnienie zdjęć z turnieju.

Kliknij na zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć