PIT-WZ w INTERNET BANKING

Złóż Wniosek PIT-WZ za pośrednictwem bankowości elektronicznej  Banku Spółdzielczego w Końskowoli

Informujemy, że udostępniliśmy Klientom naszego Banku możliwość złożenia wniosku o rozliczenie podatku  (wstępne zeznanie roczne PIT -WZ). Będąc użytkownikiem systemu bankowości internetowej możesz złożyć wniosek o rozliczenie podatku przez urząd skarbowy (wstępne zeznanie roczne PIT-WZ), a rozliczenie PIT-37 za rok 2017 zostanie przygotowane przez urząd skarbowy.

Klienci korzystający z bankowości elektronicznej mogą samodzielnie wypełnić formularz wniosku o rozliczenie podatku przez urząd skarbowy, bez konieczności wychodzenia z domu.

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Za jego pomocą prześlesz do urzędu skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ci ulgi na dzieci, wydatków, które poniosłeś na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd skarbowy na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych i danych z wniosku PIT-WZ  przygotuje zeznanie podatkowe.

Kto może złożyć wniosek PIT-WZ w systemie Internet Banking?

Wniosek PIT-WZ za pośrednictwem systemu bankowości internetowej mogą złożyć podatnicy składający deklaracje PIT-37:

  • osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, będące podatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych i uzyskujące dochody wyłącznie od płatników (w tym organów rentowych)
  • osoby rozliczające się samodzielnie lub ze współmałżonkiem
  • osoby samodzielnie wychowujące dziecko
  • osoby korzystające z ulgi na dzieci lub ulgi rehabilitacyjnej
  • osoby rozliczające podwyższone koszty uzyskania przychodu w związku z dojazdem do miejsca pracy w innej miejscowości

Jak złożyć wniosek o rozliczenie podatku przez Urząd Skarbowy?

  • Zaloguj się do systemu bankowości internetowej Internet Banking
  • Wybierz zakładkę PIT-WZ, która jest zamieszczona po lewej stronie pod menu
  • Wypełnij wniosek PIT-WZ, postępując zgodnie ze wskazówkami w systemie
  • Na adres e-mail podany we wniosku otrzymasz link z urzędu skarbowego odsyłający do sporządzonego rozliczenia PIT-37

Po sprawdzeniu prawidłowości danych zawartych w deklaracji podatkowej, należy ją zaakceptować lub odrzucić. Akceptacja zeznania jest równoznaczna z dokonaniem rozliczenia podatku za rok 2017.

Wniosek PIT-WZ można wypełnić tylko raz, a po złożeniu nie można go już korygować. Jeżeli odrzucisz dokument wypełniony wstępnie przez urząd skarbowy, masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe samodzielnie w urzędzie skarbowym.

Status swojego Wniosku PIT-WZ możesz sprawdzić w dowolnym momencie na portalu podatkowym, przy pomocy numeru referencyjnego. Adres e-mail, z którego zostanie przesłany link do pobrania Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO)

Więcej informacje dotyczących wniosku PIT-WZ możesz także znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: Wniosek http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wniosek-o-sporzadzenie-zeznania-pit-wz) oraz na dedykowanej stronie  PortalPodatkowy.mf.gov.pl ( http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp)

Bank Spółdzielczy w Końskowoli będzie pośredniczyć w przekazaniu wniosku do urzędu skarbowego. Jednocześnie informujemy, że Bankowi nie przysługuje uprawnienie do kontroli poprawności wniosków w kwestii formalnej oraz merytorycznej. Bank nie odpowiada w żadnym zakresie za dane podane przez klienta we wniosku. Bank nie posiada również informacji dotyczącej dalszej obsługi wniosku przez urząd skarbowy.

W Przypadku pytań dotyczących wniosku PIT W-Z pomocą służy:

Krajowa Informacja Skarbowa 801 055 055, 22 330 03 30 Pytania dotyczące przebiegu procesu i statusu  rozliczenia podatnika przez urząd skarbowy oraz Ministerstwo Finansów e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W przypadku nieotrzymania z systemu teleinformatycznego Ministerstwa Finansów linku odsyłającego do pobrania wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego Urzędowego Potwierdzenie Odbioru (UPO).

W przypadku pytań technicznych dotyczących odnośnika PIT-WZ w bankowości internetowej w Banku Spółdzielczym w Końskowoli prosimy o kontakt z Mariuszem Chrzanem pod nr telefonu: 81 889 20 65