Wyróżnienia

Gratulację od Prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów BIG SA.

Miło nam poinformować, że w związku z zajęciem przez Bank Spółdzielczy w Końskowoli II miejsca podczas 25. Gali Nagrody Najlepszy Bank "Gazety Bankowej", w kategorii Mały i Średni Bank Spółdzielczy otrzymaliśmy gratulację od Prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów BIG SA.

Najlepszy bank 2017

Podczas Gali Najlepszy Bank 2017 rozdano nagrody wyróżnionym bankom i bankowcom. W dwóch debatach, jakie odbyły się w trakcie uroczystości, rozmawiano o kluczowych dla branży finansowej kwestiach.

25. jubileuszowa Gala Nagrody Najlepszy Bank „Gazety Bankowej” i uroczysty finał konkursu Bankowy Menedżer Roku 2016 odbyła się 21 czerwca w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawa. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Parlamentu RP, administracji rządowej, bankowcy, przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego, finansiści. Galę prowadzili: Agnieszka Oszczyk i Michał Adamczyk.

 

Zasady konkursu przedstawił Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej, a jej metodologię – Tomasz Diering, menedżer w dziale rewizji finansowej BDO – partnera merytorycznego konkursu. Tomasz Diering mówił m.in. o ciągłości przedsięwzięcia, które dzięki stosowaniu stabilnej, opartej na obiektywnych i twardych wskaźnikach metodzie, pozwala porównać dane banków na przestrzeni wielu lat. Wyniki konkursu i publikowane w związku z tym informacje są istotne nie tylko dla rynku, ale również dla samego banku.

Maciej Wośko mówił o długiej, sięgającej ćwierćwiecza historii konkursu. - Ćwierćwiecze zobowiązuje do wspomnień i jednocześnie zmusza do rozmowy na temat przyszłości. Dziś chcemy nagrodzić banki, które w ostatnim roku osiągnęły doskonałe wyniki, i menedżerów, którzy na tych wynikach budują kolejne lata sukcesów zarządzanych instytucji – powiedział.

Artur Derwiszyński, szef sektora usług finansowych w Europie Środkowej i Wschodniej SAP, przedstawił prezentację na temat: „Rewolucja, której nie będzie?” Artur Derwiszyński mówił o wyzwaniach, przed jakimi staje sektor finansowy, koncentrując się przede wszystkim na aktywności sektora fin-tech. Opierając się na badaniach przeprowadzonych na wielu rynkach finansowych, stwierdził, że pozycja banków jest - według ich klientów - nadal mocna.

Po prezentacji, zostały przedstawione rekomendacje w kategorii MAŁY I ŚREDNI BANK SPÓŁDZIELCZY. Otrzymały je następujące banki: Bałtycki Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Końskowoli, Bank Spółdzielczy w Kórniku, Bank Spółdzielczy w Lipce,     Bank Spółdzielczy w Nasielsku, Bank Spółdzielczy w Osiu, Bank Spółdzielczy w Prudniku, Bank Spółdzielczy w Szczekocinach, Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie, Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy w Pyrzycach.

Zwycięzcą w tej kategorii został Bank Spółdzielczy w Kórniku, drugie miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Końskowoli, a trzecie - Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie.

Rekomendowani w kategorii DUŻY BANK SPÓŁDZIELCZY to: Bank Rumia Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Jordanowie, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Niemcach, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Bank Spółdzielczy w Sławnie, Bank Spółdzielczy w Toruniu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie.

Zwycięzcą został Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, drugie miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Sławnie, a trzecie - Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu

Po wręczeniu nagród bankom spółdzielczym, Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej, rozmawiał z Pawłem Szałamachą- członkiem zarządu NBP, byłym ministrem finansów w rządzie Beaty Szydło. - Wszystkie dane wskazują na to, że sytuacja gospodarcza - dobra - taką pozostanie - mówił Paweł Szałamacha. - Weszliśmy na ścieżkę stabilnego wzrostu – powiedział, podkreślając jednocześnie, że optymizm na rynku jest rzeczą dobrą, szczególnie, że w średnim okresie możemy być pewni utrzymania się koniunktury. Według niego, perspektywy na najbliższe lata są pozytywne. Paweł Szałamacha mówił też o sytuacji w Polsce, gdzie mimo lekkiego spowolnienia w ubiegłym roku sytuacja bardzo pozytywnie się rozwinęła. - Jesteśmy na ścieżce wzrostu, mamy silny rynek pracy - nie ma powodów do ruchu na stopach procentowych – podkreślił.

źródło: Gazeta Bankowa

RELACJA Z GALI NAJLEPSZY BANK 2017

Lider w Grupie BPS

WYBRANY NAJLEPSZY BANK SPÓŁDZIELCZY W GRUPIE BPS W 2013 ROKU

 

Bank Spółdzielczy w Końskowoli otrzymał TYTUŁ LIDERA.

2 grudnia br. rozstrzygnięto konkurs na Najlepszy Bank Spółdzielczy zrzeszony z Bankiem BPS w 2013 roku.

Zwycięzców konkursu ustalono w oparciu o zweryfikowane przez biegłych rewidentów dane sprawozdawcze Banków Spółdzielczych za lata 2012 oraz 2013. O pozycji Banku w ostatecznej klasyfikacji decydowała suma punktów uzyskanych za poszczególne kryteria. Wygraną zapewniała najmniejsza liczba punktów. Przyznany tytuł potwierdza bezpieczeństwo działania Banku. W poprzedniej edycji Bank Spółdzielczy w Końskowoli otrzymał wyróżnienie.

 

Bank Spółdzielczy w Końskowoli "Najefektywniejszym bankiem 2014 r."

Bank Spółdzielczy w Końskowoli został zwycięzcą Krajowego Rankingu ?Wyróżniające się banki spółdzielcze? ? edycji 2014 w kategorii ?Najefektywniejsze banki ? o sumie bilansowej do 100 mln zł. 20 maja br. w Warszawie na uroczystej gali Prezes Związku Banków Polskich i Zastępca Ministra Finansów wręczyli to zaszczytne wyróżnienie wraz ze statuetką i certyfikatem.
Ranking sporządzono w oparciu o wyniki 571 banków działających na koniec 2013 r.
Lider rankingu w grupie do 100 mln zł ? Bank Spółdzielczy w Końskowoli w 2013 r. powiększył o 40% sumę bilansową i uzyskał wysoką dynamikę funduszy własnych, znaczny przyrost kredytów oraz depozytów oraz jedne z największych stóp zwrotu ROE (zwrot z kapitałów) i ROA (zwrot z aktywów).
Od kilku lat powiększa udziały w rynku, a jego sieć to dzisiaj 7 placówek w 3 miejscowościach woj. lubelskiego tj. w Końskowoli, w Puławach i w Dęblinie.
BANK SPÓŁDZIELCZY W KOŃSKOWOLI TO WYŁĄCZNIE POLSKI KAPITAŁ ORAZ EUROPEJSKIE STANDARDY OBSŁUGI

Bank Spółdzielczy w Końskowoli wyróżniony przez Concordia Ubezpieczenia

 

Bank Spółdzielczy w Końskowoli został wyróżniony przez Concordia Ubezpieczenia tytułem i dyplomem - Eksperta Concordii.

Wyróżnienia wręczano na ręce Prezesa Banku Pana Krzysztofa Zawadzkiego doceniając dotychczasową wieloletnią i udaną współpracę. Wyróżnienie zostało wręczone za szczególną lojalność, zaufanie i aktywną działalność w sektorze ubezpieczeń.

Na uwagę zasługuje fakt, że Bank Spółdzielczy w Końskowoli znalazł się w gronie 75-u wyróżnionych Partnerów, spośród 470 współpracujących z Concordia Ubezpieczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z oferta ubezpieczeniową Concordia Ubezpieczenia w naszych placówkach.

 

Więcej artykułów…