Aktualności i informacje

XX Święto Róż w Końskowoli

W ubiegły weekend odbyła się już dwudziesta edycja Święta Róż w Końskowoli.
Jak co roku wydarzenie ściągnęło tłumy wielbicieli tych wyjątkowych kwiatów. Na tegorocznej edycji wystawiono ponad 100 odmian róż.

Niedzielne obchody zainaugurowała uroczysta msza święta sprawowana w intencji ogrodników i rolników. Po jej zakończeniu, korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Końskowola przeszedł na Plac Wystawowy, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Wystawy oraz powitanie przybyłych gości.
W tym roku konkurs na najpiękniejszą różę wygrała wyhodowaną przez Irenę i Andrzeja Białków "Alinka" , a tytuł Miss Publiczności powędrował do "Lustige" Beaty i Andrzeja Kozaków

W konkursie dla dzieci na najpiękniejszą "Różyczką" Święta Róż wygrała Malwina Łucjanek. Nagrody w konkursie na najpiękniejszą "Różyczkę" Święta Róż ufundował Bank Spółdzielczy w Końskowoli.

Na miejscu można było także pobawić się w wesołym miasteczku, obejrzeć zabytkowe samochody i motocykle, spróbować sił na mini-rodeo, posłuchać występów Końskowolskiej Orkiestry Dętej, obejrzeć występy kabaretu "4 fala" i artystów Teatru Wielkiego, kupić różnego rodzaju produkty regionalne i rękodzielnicze, zabawki i wiele innych.

Na placu nie zabrakło również stoiska Banku Spółdzielczego w Końskowoli, gdzie na odwiedzających czekali pracownicy banku przedstawiający najnowsze produkty oraz wręczający drobne bankowe upominki.

Wieczorem na scenie wystąpi zespół wykonujący utwory grupy "The Beatles" czyli "The Postman", a także "Bayer Show" oraz gwiazda wieczoru zespół "After Party".

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Skorupskiemu (www.stylartstudio.com) za udostępnienie części zdjęć z tego pięknego święta.

Dziękujemy serdecznie wszystkim odwiedzającym nasze stoisko i zapraszamy do naszych placówek

 

Kliknij na zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć

Motoserce 2017

 

Najlepszy bank 2017

Podczas Gali Najlepszy Bank 2017 rozdano nagrody wyróżnionym bankom i bankowcom. W dwóch debatach, jakie odbyły się w trakcie uroczystości, rozmawiano o kluczowych dla branży finansowej kwestiach.

25. jubileuszowa Gala Nagrody Najlepszy Bank „Gazety Bankowej” i uroczysty finał konkursu Bankowy Menedżer Roku 2016 odbyła się 21 czerwca w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawa. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Parlamentu RP, administracji rządowej, bankowcy, przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego, finansiści. Galę prowadzili: Agnieszka Oszczyk i Michał Adamczyk.

 

Zasady konkursu przedstawił Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej, a jej metodologię – Tomasz Diering, menedżer w dziale rewizji finansowej BDO – partnera merytorycznego konkursu. Tomasz Diering mówił m.in. o ciągłości przedsięwzięcia, które dzięki stosowaniu stabilnej, opartej na obiektywnych i twardych wskaźnikach metodzie, pozwala porównać dane banków na przestrzeni wielu lat. Wyniki konkursu i publikowane w związku z tym informacje są istotne nie tylko dla rynku, ale również dla samego banku.

Maciej Wośko mówił o długiej, sięgającej ćwierćwiecza historii konkursu. - Ćwierćwiecze zobowiązuje do wspomnień i jednocześnie zmusza do rozmowy na temat przyszłości. Dziś chcemy nagrodzić banki, które w ostatnim roku osiągnęły doskonałe wyniki, i menedżerów, którzy na tych wynikach budują kolejne lata sukcesów zarządzanych instytucji – powiedział.

Artur Derwiszyński, szef sektora usług finansowych w Europie Środkowej i Wschodniej SAP, przedstawił prezentację na temat: „Rewolucja, której nie będzie?” Artur Derwiszyński mówił o wyzwaniach, przed jakimi staje sektor finansowy, koncentrując się przede wszystkim na aktywności sektora fin-tech. Opierając się na badaniach przeprowadzonych na wielu rynkach finansowych, stwierdził, że pozycja banków jest - według ich klientów - nadal mocna.

Po prezentacji, zostały przedstawione rekomendacje w kategorii MAŁY I ŚREDNI BANK SPÓŁDZIELCZY. Otrzymały je następujące banki: Bałtycki Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Końskowoli, Bank Spółdzielczy w Kórniku, Bank Spółdzielczy w Lipce,     Bank Spółdzielczy w Nasielsku, Bank Spółdzielczy w Osiu, Bank Spółdzielczy w Prudniku, Bank Spółdzielczy w Szczekocinach, Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie, Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy w Pyrzycach.

Zwycięzcą w tej kategorii został Bank Spółdzielczy w Kórniku, drugie miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Końskowoli, a trzecie - Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie.

Rekomendowani w kategorii DUŻY BANK SPÓŁDZIELCZY to: Bank Rumia Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Jordanowie, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Niemcach, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Bank Spółdzielczy w Sławnie, Bank Spółdzielczy w Toruniu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie.

Zwycięzcą został Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, drugie miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Sławnie, a trzecie - Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu

Po wręczeniu nagród bankom spółdzielczym, Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej, rozmawiał z Pawłem Szałamachą- członkiem zarządu NBP, byłym ministrem finansów w rządzie Beaty Szydło. - Wszystkie dane wskazują na to, że sytuacja gospodarcza - dobra - taką pozostanie - mówił Paweł Szałamacha. - Weszliśmy na ścieżkę stabilnego wzrostu – powiedział, podkreślając jednocześnie, że optymizm na rynku jest rzeczą dobrą, szczególnie, że w średnim okresie możemy być pewni utrzymania się koniunktury. Według niego, perspektywy na najbliższe lata są pozytywne. Paweł Szałamacha mówił też o sytuacji w Polsce, gdzie mimo lekkiego spowolnienia w ubiegłym roku sytuacja bardzo pozytywnie się rozwinęła. - Jesteśmy na ścieżce wzrostu, mamy silny rynek pracy - nie ma powodów do ruchu na stopach procentowych – podkreślił.

źródło: Gazeta Bankowa

RELACJA Z GALI NAJLEPSZY BANK 2017

IV Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli

W niedzielę 18 czerwca 2017 r. na boisku Klubu Sportowego Powiślak w Końskowoli odbył się już po raz czwarty turniej piłkarski o Puchar Prezesa Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli.

Niezmiennie organizatorem wydarzenia był Klub Sportowy Powiślak Końskowola, a głównym sponsorem turnieju jest Bank Spółdzielczy w Końskowoli.  W turnieju brały udział dzieci urodzone w 2008 roku oraz młodsze. W tym roku została zmieniona formuła rozgrywanych meczy między drużynami. Pierwszą zasadniczą zmianą był fakt zwiększenia ilości drużyn  biorących udział w turnieju. Dotychczas uczestniczyło tylko 5 drużyn z terenu powiatu puławskiego. W tym roku miło nam było gościć drużyny z całego województwa lubelskiego. W turnieju udział wzięły: Klub Sportowy Powiślak Końskowola, UKS Wisełka 1 Puławy, UKS Widok Lublin, KS ORLIK Lubartów, GTS Zawisza Garbów, UKS ORLIK Dęblin, GLKS Żyrzyniak Żyrzyn, MKS Ruch Ryki, KS Drzewce. Łącznie w imprezie udział wzięło ponad 120 dzieci.

Jedną z największych wartości turnieju jest uczenie od najmłodszych lat, poprzez sportowe emocje, a także zdrową rywalizację szacunku do drugiej osoby. Kluczowym elementem jest również poszanowaniu zasad fair play. Dlatego kolejną nowinką turnieju był brak podziału na lepszych i gorszych. Zrezygnowano z tworzenia klasyfikacji turnieju. Rozegrano 45 meczy w formule każda drużyna z każdą.

Wszystkie drużyny z rąk  Prezesa Zarządu Bank Spółdzielczego w Końskowoli  otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe. Natomiast dla wszystkich uczestników turnieju były przygotowane pamiątkowe medale, dyplomy oraz upominki.

Wydarzenie przyciągnęło na stadion w Końskowoli wielu kibiców. Biorący udział w turnieju zawodnicy ich trenerzy, opiekunowie oraz rodzice stworzyli atmosferę rodzinnego pikniku. Przyczynił się do tego przygotowany poczęstunek w postaci grillowanych kiełbasek, ciast oraz cukierków. W przygotowanie aktywnie zaangażowali się rodzice młodych zawodników drużyny z Końskowoli. Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Końskowoli dziękując za uczestnictwo i udaną imprezę zaprosił wszystkich na kolejny Jubileuszowy Piąty Turniej o Puchar Prezesa Banku Spółdzielczego w Końskowoli w przyszłym roku.

 

Z-ca Prezesa Zarządu Banku

mgr Ryszard Mączka

Kliknij na zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć

XXIV Konkurs Wiedzy o Końskowoli

XXIV Konkurs Wiedzy o Końskowoli

Już po raz dwudziesty czwarty 26 maja 2017 roku o godz. 10.00 uczniowie z naszej gminy w dwóch grupach wiekowych przystąpili do Konkursu Wiedzy o Końskowoli, który organizuje Gminna Biblioteka Publiczna. Test składał się z 16 pytań. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą o historii miejscowości, zabytkach, o ludziach związanych z tym terenem. Jedno z pytań dotyczyło sponsora Konkursu, czyli Banku Spółdzielczego w Końskowoli. Wszyscy uczniowie wiedzieli gdzie znajduje się bank i wszystkie mu podległe placówki z dokładnymi adresami.

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom.

Wsparcie dla Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Jest nam miło poinformować, że otrzymaliśmy podziękowania za dotychczasowe wsparcie Puławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

 

8 edycja konkursu „Zabytki Końskowoli i ich historia”

24 maja 2017 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Końskowoli została rozstrzygnięta 8. edycja konkursu „Zabytki Końskowoli i ich historia”.
W kategorii szkół podstawowych klasy 4-6 nagrody otrzymali:
I miejsce – Tomasz Czarnowski (Końskowola)
II miejsce – Agnieszka Suszek (Końskowola)
III miejsce – Julia Polak (Pożóg Stary)
Wyróżnienia otrzymali:
Aleksandra Sykut (Końskowola)
Karolina Piekoś (Stary Pożóg)
Natalia Lenart (Stary Pożóg)

W kategorii Gimnazjum nagrody otrzymali:
I miejsce – Anita Drzazga
II miejsce – Iga Bochniak oraz Martyna Sykut
Wyróżnienia otrzymali:
Dawid Jabłoński


Przed ogłoszeniem wyników odbyła się bardzo ciekawą część artystyczną dotyczącą twórczości Henryka Sienkiewicza, przygotowana przez uczniów.
Bank Spółdzielczy w Końskowoli zawsze aktywnie wspiera tego typu wydarzenia i również tym razem był jednym ze sponsorów nagród tegorocznego konkursu.

Najefektywniejszy Bank Spółdzielczy 2017

 

W dniach 23-24 maja w Warszawie odbyły się obrady Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej. Zwieńczeniem pierwszego dnia była uroczysta gala, podczas której tradycyjnie już ogłoszono wyniki Krajowego Rankingu „Wyróżniające się banki spółdzielcze 2017”, od wielu już lat organizowanego przez redakcje miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”.

Uroczystość ogłoszenia wyników rankingu i wręczenia nagród przedstawicielom wyróżnionych banków poprowadził redaktor naczelny miesięcznika „Nowoczesny Bank Spółdzielczy”, Maciej Małek.

W kategorii Najefektywniejszy Bank Spółdzielczy banki zostały podzielone na grupy według wielkości sumy bilansowej.

Dla zmierzenia efektywności działania banków przyjęto trzy proste miary:

- wartość sumy bilansowej na jednego zatrudnionego

- wartość wyniku finansowego na jednego zatrudnionego,

- wartość zwrotu z kapitału ROE.

W grupie III (od 100 do 200 mln zł) laureatami zostały:

Bank Spółdzielczy w Końskowoli – miejsce pierwsze, nagrodę odebrał Krzysztof Zawadzki, prezes zarządu,

Bank Spółdzielczy w Lipce – miejsce drugie, nagrodę przekazano Norbertowi Klimkowi, prezesowi zarządu,

Bank Spółdzielczy w Niemcach – miejsce trzecie.

 

Więcej artykułów…