Aktualności i informacje

Nowo otwarta placówka BS Końskowola

Serdecznie zapraszamy do naszej nowo otwartej placówki na ul. 3 Maja 8 w Puławach.

Placówka jest otwarta od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:30 do 16:15 oraz w soboty w godzinach od 9:00 do 13:00. W pobliżu filii (ul. Piaskowa 7 – Hala Targowa) znajduje się dla Naszych klientów bezprowizyjny bankomat Euronetu.

tel. 81 888 19 42

LRM_EXPORT_20170901_091720 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091726 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091734 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091742 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091757 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091804 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091812 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091818 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091826 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091833 (Kopiowanie)LRM_EXPORT_20170901_091842 (Kopiowanie)

 

ZMIANY W REALIZACJI PRZELEWÓW OD 01.09.2017 r.

Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/847 z dnia 20 maja 2015 w sprawie informacji towarzyszących transferom środków pieniężnych zwracamy się z prośbą o umieszczanie na dyspozycjach przelewu krajowego lub zagranicznego, składanych zarówno w formie papierowej, jak i za pośrednictwem systemu bankowości internetowej następujących informacji:

  • numer rachunku zleceniodawcy oraz numer rachunku odbiorcy,
  • pełną nazwę firmy lub imię i nazwisko zleceniodawcy,
  • pełną nazwę firmy lub imię i nazwisko odbiorcy,
  • pełny adres zleceniodawcy: miasto, nazwa ulicy z numerem domu i lokalu

Przelewy z brakującymi lub błędnymi informacjami o zleceniodawcy lub odbiorcy ze względu na obowiązki wynikające ze wskazanego powyżej rozporządzenia wspólnotowego mogą powodować:

  • opóźnienie w wykonaniu zleconego przelewu,
  • odrzucenie przelewu,
  • wstrzymanie przelewu.

Gratulację od Prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów BIG SA.

Miło nam poinformować, że w związku z zajęciem przez Bank Spółdzielczy w Końskowoli II miejsca podczas 25. Gali Nagrody Najlepszy Bank "Gazety Bankowej", w kategorii Mały i Średni Bank Spółdzielczy otrzymaliśmy gratulację od Prezesa Zarządu Krajowego Rejestru Długów BIG SA.

Filia Banku Spółdzielczego w Końskowoli

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, Bank Spółdzielczy w Końskowoli zmienił lokalizację jednej ze swoich placówek.

Od dnia 21.08.2017 r. Filia Banku znajdująca się przy ul. Kołłątaja 26 została przeniesiona do nowego lokalu na ul. 3-go Maja 8 (CECH).

Godziny pracy od poniedziałku do piątku pozostały bez mian tj. 8:30 do 16:15, ale dodatkowo placówka będzie pracować w soboty od godziny 9:00 do 13:00.

Serdecznie zapraszamy

Zapraszamy do placówek BS Końskowola

 

XX Święto Róż w Końskowoli

W ubiegły weekend odbyła się już dwudziesta edycja Święta Róż w Końskowoli.
Jak co roku wydarzenie ściągnęło tłumy wielbicieli tych wyjątkowych kwiatów. Na tegorocznej edycji wystawiono ponad 100 odmian róż.

Niedzielne obchody zainaugurowała uroczysta msza święta sprawowana w intencji ogrodników i rolników. Po jej zakończeniu, korowód prowadzony przez Orkiestrę Dętą Gminy Końskowola przeszedł na Plac Wystawowy, gdzie odbyło się oficjalne otwarcie Wystawy oraz powitanie przybyłych gości.
W tym roku konkurs na najpiękniejszą różę wygrała wyhodowaną przez Irenę i Andrzeja Białków "Alinka" , a tytuł Miss Publiczności powędrował do "Lustige" Beaty i Andrzeja Kozaków

W konkursie dla dzieci na najpiękniejszą "Różyczką" Święta Róż wygrała Malwina Łucjanek. Nagrody w konkursie na najpiękniejszą "Różyczkę" Święta Róż ufundował Bank Spółdzielczy w Końskowoli.

Na miejscu można było także pobawić się w wesołym miasteczku, obejrzeć zabytkowe samochody i motocykle, spróbować sił na mini-rodeo, posłuchać występów Końskowolskiej Orkiestry Dętej, obejrzeć występy kabaretu "4 fala" i artystów Teatru Wielkiego, kupić różnego rodzaju produkty regionalne i rękodzielnicze, zabawki i wiele innych.

Na placu nie zabrakło również stoiska Banku Spółdzielczego w Końskowoli, gdzie na odwiedzających czekali pracownicy banku przedstawiający najnowsze produkty oraz wręczający drobne bankowe upominki.

Wieczorem na scenie wystąpi zespół wykonujący utwory grupy "The Beatles" czyli "The Postman", a także "Bayer Show" oraz gwiazda wieczoru zespół "After Party".

Serdecznie dziękujemy Panu Wojciechowi Skorupskiemu (www.stylartstudio.com) za udostępnienie części zdjęć z tego pięknego święta.

Dziękujemy serdecznie wszystkim odwiedzającym nasze stoisko i zapraszamy do naszych placówek

 

Kliknij na zdjęcie poniżej aby przejść do galerii zdjęć

Motoserce 2017

 

Najlepszy bank 2017

Podczas Gali Najlepszy Bank 2017 rozdano nagrody wyróżnionym bankom i bankowcom. W dwóch debatach, jakie odbyły się w trakcie uroczystości, rozmawiano o kluczowych dla branży finansowej kwestiach.

25. jubileuszowa Gala Nagrody Najlepszy Bank „Gazety Bankowej” i uroczysty finał konkursu Bankowy Menedżer Roku 2016 odbyła się 21 czerwca w Hotelu Radisson Blu Centrum w Warszawa. Na uroczystość przybyli przedstawiciele Parlamentu RP, administracji rządowej, bankowcy, przedstawiciele sektora ubezpieczeniowego, finansiści. Galę prowadzili: Agnieszka Oszczyk i Michał Adamczyk.

 

Zasady konkursu przedstawił Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej, a jej metodologię – Tomasz Diering, menedżer w dziale rewizji finansowej BDO – partnera merytorycznego konkursu. Tomasz Diering mówił m.in. o ciągłości przedsięwzięcia, które dzięki stosowaniu stabilnej, opartej na obiektywnych i twardych wskaźnikach metodzie, pozwala porównać dane banków na przestrzeni wielu lat. Wyniki konkursu i publikowane w związku z tym informacje są istotne nie tylko dla rynku, ale również dla samego banku.

Maciej Wośko mówił o długiej, sięgającej ćwierćwiecza historii konkursu. - Ćwierćwiecze zobowiązuje do wspomnień i jednocześnie zmusza do rozmowy na temat przyszłości. Dziś chcemy nagrodzić banki, które w ostatnim roku osiągnęły doskonałe wyniki, i menedżerów, którzy na tych wynikach budują kolejne lata sukcesów zarządzanych instytucji – powiedział.

Artur Derwiszyński, szef sektora usług finansowych w Europie Środkowej i Wschodniej SAP, przedstawił prezentację na temat: „Rewolucja, której nie będzie?” Artur Derwiszyński mówił o wyzwaniach, przed jakimi staje sektor finansowy, koncentrując się przede wszystkim na aktywności sektora fin-tech. Opierając się na badaniach przeprowadzonych na wielu rynkach finansowych, stwierdził, że pozycja banków jest - według ich klientów - nadal mocna.

Po prezentacji, zostały przedstawione rekomendacje w kategorii MAŁY I ŚREDNI BANK SPÓŁDZIELCZY. Otrzymały je następujące banki: Bałtycki Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Końskowoli, Bank Spółdzielczy w Kórniku, Bank Spółdzielczy w Lipce,     Bank Spółdzielczy w Nasielsku, Bank Spółdzielczy w Osiu, Bank Spółdzielczy w Prudniku, Bank Spółdzielczy w Szczekocinach, Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie, Pyrzycko-Stargardzki Bank Spółdzielczy w Pyrzycach.

Zwycięzcą w tej kategorii został Bank Spółdzielczy w Kórniku, drugie miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Końskowoli, a trzecie - Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie.

Rekomendowani w kategorii DUŻY BANK SPÓŁDZIELCZY to: Bank Rumia Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy w Jordanowie, Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, Bank Spółdzielczy w Niemcach, Bank Spółdzielczy w Raciborzu, Bank Spółdzielczy w Sławnie, Bank Spółdzielczy w Toruniu, Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu, Spółdzielczy Bank Ludowy w Złotowie.

Zwycięzcą został Bank Spółdzielczy Ziemi Kaliskiej, drugie miejsce zajął Bank Spółdzielczy w Sławnie, a trzecie - Pałucki Bank Spółdzielczy w Wągrowcu

Po wręczeniu nagród bankom spółdzielczym, Maciej Wośko, redaktor naczelny Gazety Bankowej, rozmawiał z Pawłem Szałamachą- członkiem zarządu NBP, byłym ministrem finansów w rządzie Beaty Szydło. - Wszystkie dane wskazują na to, że sytuacja gospodarcza - dobra - taką pozostanie - mówił Paweł Szałamacha. - Weszliśmy na ścieżkę stabilnego wzrostu – powiedział, podkreślając jednocześnie, że optymizm na rynku jest rzeczą dobrą, szczególnie, że w średnim okresie możemy być pewni utrzymania się koniunktury. Według niego, perspektywy na najbliższe lata są pozytywne. Paweł Szałamacha mówił też o sytuacji w Polsce, gdzie mimo lekkiego spowolnienia w ubiegłym roku sytuacja bardzo pozytywnie się rozwinęła. - Jesteśmy na ścieżce wzrostu, mamy silny rynek pracy - nie ma powodów do ruchu na stopach procentowych – podkreślił.

źródło: Gazeta Bankowa

RELACJA Z GALI NAJLEPSZY BANK 2017

Więcej artykułów…