Aktualności i informacje

SMSBanking

 

PIT-WZ w bankowości elektronicznej

Złóż Wniosek PIT-WZ za pośrednictwem bankowości elektronicznej  Banku Spółdzielczego w Końskowoli

Informujemy, że udostępniliśmy Klientom naszego Banku możliwość złożenia wniosku o rozliczenie podatku  (wstępne zeznanie roczne PIT -WZ). Będąc użytkownikiem systemu bankowości internetowej do 18 kwietnia 2017 r. możesz złożyć wniosek o rozliczenie podatku przez urząd skarbowy (wstępne zeznanie roczne PIT-WZ), a rozliczenie PIT-37 za rok 2016 zostanie przygotowane przez urząd skarbowy.

Klienci korzystający z bankowości elektronicznej mogą samodzielnie wypełnić formularz wniosku o rozliczenie podatku przez urząd skarbowy, bez konieczności wychodzenia z domu.

PIT-WZ to wniosek o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. Za jego pomocą prześlesz do urzędu skarbowego informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ci ulgi na dzieci, wydatków, które poniosłeś na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazania 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Urząd skarbowy na podstawie posiadanych informacji od pracodawców lub organów rentowych i danych z wniosku PIT-WZ  przygotuje zeznanie podatkowe.

Kto może złożyć wniosek PIT-WZ w systemie Internet Banking?

Wniosek PIT-WZ za pośrednictwem systemu bankowości internetowej mogą złożyć podatnicy składający deklaracje PIT-37:

  • osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej, będące podatnikami podatku dochodowego od osób fizycznych i uzyskujące dochody wyłącznie od płatników (w tym organów rentowych)
  • osoby rozliczające się samodzielnie lub ze współmałżonkiem
  • osoby samodzielnie wychowujące dziecko
  • osoby korzystające z ulgi na dzieci lub ulgi rehabilitacyjnej
  • osoby rozliczające podwyższone koszty uzyskania przychodu w związku z dojazdem do miejsca pracy w innej miejscowości

Jak złożyć wniosek o rozliczenie podatku przez Urząd Skarbowy?

  • Zaloguj się do systemu bankowości internetowej Internet Banking
  • Wybierz zakładkę PIT-WZ, która jest zamieszczona po lewej stronie pod menu
  • Wypełnij wniosek PIT-WZ, postępując zgodnie ze wskazówkami w systemie
  • Na adres e-mail podany we wniosku otrzymasz link z urzędu skarbowego odsyłający do sporządzonego rozliczenia PIT-37

Po sprawdzeniu prawidłowości danych zawartych w deklaracji podatkowej, należy ją zaakceptować lub odrzucić. Akceptacja zeznania jest równoznaczna z dokonaniem rozliczenia podatku za rok 2016. Niepodjęcie żadnej czynności w terminie do 2 maja 2017 r. oznacza akceptację zeznania w całości i jest równoznaczne z jego złożeniem.

Wniosek PIT-WZ można wypełnić tylko raz, a po złożeniu nie można go już korygować. Jeżeli odrzucisz dokument wypełniony wstępnie przez urząd skarbowy, masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe samodzielnie w urzędzie skarbowym.

Status swojego Wniosku PIT-WZ możesz sprawdzić w dowolnym momencie na portalu podatkowym, przy pomocy numeru referencyjnego. Adres e-mail, z którego zostanie przesłany link do pobrania Urzędowego Potwierdzenia Odbioru (UPO)

Więcej informacje dotyczących wniosku PIT-WZ możesz także znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Finansów: Wniosek http://www.finanse.mf.gov.pl/pp/wniosek-o-sporzadzenie-zeznania-pit-wz) oraz na dedykowanej stronie  PortalPodatkowy.mf.gov.pl ( http://www.finanse.mf.gov.pl/web/wp/pp)

Bank Spółdzielczy w Końskowoli będzie pośredniczyć w przekazaniu wniosku do urzędu skarbowego. Jednocześnie informujemy, że Bankowi nie przysługuje uprawnienie do kontroli poprawności wniosków w kwestii formalnej oraz merytorycznej. Bank nie odpowiada w żadnym zakresie za dane podane przez klienta we wniosku. Bank nie posiada również informacji dotyczącej dalszej obsługi wniosku przez urząd skarbowy.

W Przypadku pytań dotyczących wniosku PIT W-Z pomocą służy:

Krajowa Informacja Skarbowa 801 055 055, 22 330 03 30 Pytania dotyczące przebiegu procesu i statusu  rozliczenia podatnika przez urząd skarbowy oraz Ministerstwo Finansów e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. W przypadku nieotrzymania z systemu teleinformatycznego Ministerstwa Finansów linku odsyłającego do pobrania wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego Urzędowego Potwierdzenie Odbioru (UPO).

W przypadku pytań technicznych dotyczących odnośnika PIT-WZ w bankowości internetowej w Banku Spółdzielczym w Końskowoli prosimy o kontakt z Mariuszem Chrzanem pod nr telefonu: 81 889 20 65

Świąteczne godziny pracy placówek

 

Dobre bo Polskie - Banki Spółdzielcze w TVP Lublin

Smart wyplata

Uprzejmie informujemy, że od 15 lutego 2017 roku w dwóch bankomatach Banku Spółdzielczego w Końskowoli przy ul. Lubelskiej 91a i ul. Pożowskiej 2, dostępna jest nowa funkcjonalność w zakresie wypłat gotówki "Sm@rt wypłata".

Nowa opcja jest widoczna bezpośrednio na ekranie głównym bankomatu, gdzie pojawił się stosowny przycisk Sm@rt wypłaty, który wyróżnia się pulsującym podświetleniem.

Sm@rt wypłata to możliwość wypłaty gotówki bez posiadania przy sobie jakiejkolwiek karty, pod warunkiem dysponowania sześciocyfrowym smart kodem.

Kod można wygenerować w systemie bankowości internetowej (również w wersji mobilnej na smartfonie/tablecie) lub w placówce banku.

W systemie bankowości internetowej wygenerowany kod można wyświetlić na ekranie monitora, tabletu, smartfonu lub wysłać na dowolny numer telefonu komórkowego jako wiadomość SMS. Smart kod wygenerowany przez pracownika banku może zostać wydrukowany lub wysłany na dowolny numer telefonu komórkowego w formie wiadomości SMS.

Aby samodzielnie skorzystać z funkcji należy zalogować się do systemu Internet Banking na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie, wejść w zakładkę rachunki/informacja o rachunku, kliknąć w przycisk ,,SM@RT WYPŁATA", wpisać odpowiednią kwotę (do 1.000 zł) i tytuł wypłaty.

Hasło aktywacyjne zostanie wysłane na podany numer telefonu bądź wyświetlone na ekranie. Smart kod jest ważny przez 2 godziny i można go zrealizować samemu lub może zrealizować go inna osoba, na której numer został wysłany sms. Odbiorca sms-a z kodem udaje się do bankomatu naszego Banku i wybiera na ekranie opcję Sm@rt wypłata, a następnie podaje jednorazowy kod przekazany w wiadomości sms/wyświetlony na ekranie.

Po wpisaniu kodu, bankomat wypłaca zdefiniowaną kwotę Sm@rt wypłaty.

Nowa funkcjonalność może okazać się pomocna w następujących sytuacjach:

* wypłata gotówki gdy karta zostanie zagubiona, zablokowana, uszkodzona lub po prostu gdy klient nie ma przy sobie karty;

* płatność innej osobie (członkowi rodziny, kontrahentowi itd.) przez wysłanie kodu w wiadomości SMS za pomocą bankowości internetowej;

* wypłata awaryjna z rachunku gdy karty międzynarodowe nie są obsługiwane.

 

 

 

Ważne:

- maksymalna kwota wypłaty 1.000 zł

- kwota wypłaty nie może przewyższać maksymalnej i musi być krotnością nominałów dostępnych w bankomacie tj. 20, 50 i 100 zł; z tego faktu minimalna kwota wypłaty to 20 zł, a możliwa do wypłaty kwota to niemal każda krotność 10 zł (poza kwotą 30 zł); zalecamy jednak, aby wypłata była krotnością banknotu 100 zł lub 50 zł

- czas ważności sm@rt kodu wynosi 2 godziny (po tym okresie jeżeli kod jest niewykorzystany w bankomacie traci ważność, a wszystkie operacje są anulowane).

 

 

 

Przeniesienie placówki z Urzędu Skarbowego

Turniej Piłki Nożnej

7 stycznia 2017 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach odbył się Halowy Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa K.S. ,,Powiślak" Końskowola pod Patronatem Honorowym Starosty Puławskiego rocznik 2006 i młodsi.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn z województwa lubelskiego: Powiślak Końskowola ,,Niebiescy", Powiślak Końskowola ,,Pomarańczowi", UKS Karczmiska, Orlik Dęblin, Zawisza Garbów, Orlik Lubartów, Garbarnia Kurów, Laskovia Baranów. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Następnie mecze półfinałowe wyłoniły drużyny, które walczyły o miejsca: VII; V; III; I.

Pierwsze miejsce zajął zespół Orlika Lubartów pokonując w finale Laskovie Baranów 2-0. Trzeci stopień podium przypadł drużynie Orlika Dęblin, która okazała się lepsza w spotkaniu z Zawiszą Garbów. Najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Próchniak gracz Powiślaka Końskowola pokonując bramkarzy rywali sześciokrotnie, najlepszym bramkarzem został wybrany bramkarz Orlika Dęblin Filip Olek, a za najlepszego zawodnika został uznany piłkarz Orlika Lubartów Maciej Kuźma.

Jednym ze sponsorów turnieju był Bank Spółdzielczy w Końskowoli. Serdecznie dziękujemy kibicom za liczne przybycie i żywiołowy doping, a młodym piłkarzom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

 

 

Wyniki grupy A

UKS Karczmiska  ,,Powiślak"  ,,Pomarańczowi" - 0:0
Orlik Dęblin - ,,Zawisza Garbów" - 0:0
Powiślak ,,Pomarańczowi" - Zawisza Garbów - 0:3
UKS Karczmiska" - Orlik Dęblin - 0:2
Orlik Dęblin - Powiślak ,,Pomarańczowi" - 3:0
Zawisza Garbów - UKS Karczmiska - 2:1

Wyniki grupy B
Orlik Lubartów - Laskovia Baranów - 0:0
Powiślak  ,,Niebiescy" - Garbarnia Kurów - 2:0 ( 2x Adrian Próchniak)
Laskovia Baranów - Garbarnia Kurów - 1:0

 

Orlik Lubartów - Powiślak  ,,Niebiescy'' - 2:1 (Mateusz Szczepański)
Powiślak  ,,Niebiescy" - Laskovia Baranów - 0:0
Garbarnia Kurów - Orlik Lubartów - 0:3

Półfinały
Powiślak ,,Pomarańczowi" - Powiślak  ,,Niebiescy" - 1:2 (Jakub Skindzier) - (Filip Krakowiak, Piotr Sykut)
UKS Karczmiska - Garbarnia Kurów - 0:0 (karne 2:1)
Zawisza Garbów - Orlik Lubartów - 0:0 (karne 1:2)
Orlik Dęblin - Laskovia Baranów - 0:0 (karne 1:3)

Mecze o miejsce
Mecz o miejsce VII - Powiślak ,,Pomarańczowi" - Garbarnia Kurów -0:1
Mecz o miejsce V - Powiślak  ,,Niebiescy" - UKS Karczmiska - 6:0 (2 Mateusz Szczepański, 4x Adrian Próchniak)
Mecz o miejsce III - Zawisza Garbów - Orlik Dęblin - 0:1
Mecz o miejsce I - Orlik Lubartów - Laskovia Baranów - 2:0

Klasyfikacja końcowa

1. Orlik Lubartów
2. Laskovia Baranów
3. Orlik Dęblin
4. Zawisza Garbów
5. Powiślak (niebiescy)
6. UKS Karczmiska
7. Garbarnia Kurów
8. Powiślak (pomarańczowi)
1. Orlik Lubartów
2. Laskovia Baranów
3. Orlik Dęblin
4. Zawisza Garbów
5. Powiślak (niebiescy)
6. UKS Karczmiska
7. Garbarnia Kurów
8. Powiślak (pomarańczowi)

Wyróżnienia indywidualne:
- Najlepszy strzelec turnieju - Adrian Próchniak (Powiślak ,,Niebiescy")
- Najlepszy zawodnik turnieju - Maciej Kuźma (Orlik Lubartów)
- Najlepszy bramkarz turnieju - Filip Olek (Orlik Dęblin )
Składy Powiślaka Końskowola:
,,Niebiescy": Kacper Murat, Mateusz Szczepański, Bartosz Jawoszek, Maciej Domański, Filip Krakowiak, Piotr Sykut, Damian Woch, Kacper Cybula, Adrian Próchniak, Jakub Figiel
,,Pomarańczowi": Tomasz Wiejak, Aleksander Kruk, Maciej Szczepański, Jakub Skindzier, Kacper Owczarek, Antek Milanowicz, Mateusz Lewtak, Szymon Komsta, Patryk Goluch, Kamil Dziewoński

 

 

Trener: Marcin Rożek
Organizator turnieju: K.S. Powiślak Końskowola
Patronat: Starosta Puławski
Sponsorzy: Zakłady Azotowe Puławy S.A, Urząd Gminy Końskowola, Powiat Puławski, Bank Spółdzielczy w Końskowoli.

1%

Zachęcamy do wsparcia!

Więcej artykułów…