Aktualności i informacje

M-Stal

Bank Spółdzielczy w Końskowoli to nowoczesna instytucja świadcząca usługi finansowe dla osób fizycznych, rolnictwa, a także osób prowadzących działalność gospodarczą oraz  spółki prawa handlowego. Nasza szeroka oferta usług finansowych oraz indywidualne podejście przyczyniają się do pozyskiwania nowych Klientów prowadzących działalność w dowolnej formie prawnej.

W dniu 15-05-2017 r. zostaliśmy zaproszeni na kontrolę inwestycji z zakresu konstrukcji stalowych prowadzonej przez naszego Klienta Pana Andrzeja Pruchniaka właściciela firmy M-Stal realizowanej na terenie Spółki Grupy Azoty Puławy.

Firma M-Stal uczestniczy w modernizacji urządzeń dzięki, której zwiększy się wydajność procesów chemicznych. Przyczyni się to do zwiększenia konkurencyjność produktów poprzez zmniejszenie kosztu produkcji.

Finansujemy firmy, których działalność nieodzownie związana jest z innowacjami. Czujemy dumę, że możemy przyczyniać się do rozwoju Lubelszczyzny poprzez finansowanie inwestycji i bieżącej działalności naszych Klientów.

Dziękujemy za  udostepnienie nam możliwość podziwiania panoramy okolic Puław z „tarasu widokowego” znajdującego się  terenie Spółki Grupy Azoty Puławy.

NOVUM-13 Bankowość dla najmłodszych

Bankowość dla najmłodszych jest nową funkcjonalnością programu Internet Banking. W ramach rachunku rodzica pozwala dzieciom gromadzić oszczędności w elektronicznych skarbonkach poprzez aplikację instalowaną na urządzeniach mobilnych (telefony typu smartfon lub tablety).

 

Uruchomienie skarbonek wymaga zainstalowania na urządzeniu (smartfon, tablet) aplikacji Novum-13, która jest dostępna dla systemu Android na stronie sklepu Google Play oraz dla systemu iOS na stronie sklepu App Store lub w urządzeniach z systemem Windows w sklepie Windows Store

Klienci banku pobierają i instalują aplikację bezpłatnie.

 

 

Bankowość dla najmłodszych to połączenie zabawy z nauką oszczędzania i zarządzania gromadzonymi pieniędzmi. Pomaga uczyć odpowiedzialności i systematyczności, wprowadza w świat bankowości internetowej.

Aplikacja umożliwia dzieciom w łatwy sposób zakładać skarbonki, nazywać je i wyróżniać grafiką, ustalać cel gromadzenia gotówki, datę zakończenia oszczędzania i wymaganą kwotę do zaoszczędzenia. Aktywność dziecka nagradzana jest promocyjnymi gwiazdkami i pucharami.

 

Aby korzystać z aplikacji, po jej zainstalowaniu, musi być ona aktywowana i skonfigurowana przez rodzica wg wyświetlanej w programie instrukcji. Należy założyć profil i powiązać go z kontem rodzica.

Uruchomienie usługi może być wykonane również przez pracownika banku.

PODSTAWOWA INSTRUKCJA OBSŁUGI PRODUKTU NOVUM-13

ROZSZERZONA INSTRUKCJA OBSŁUGI PRODUKTU NOVUM-13

 

 

 

 

 

SMSBanking

 

Dobre bo Polskie - Banki Spółdzielcze w TVP Lublin

Smart wyplata

Uprzejmie informujemy, że od 15 lutego 2017 roku w dwóch bankomatach Banku Spółdzielczego w Końskowoli przy ul. Lubelskiej 91a i ul. Pożowskiej 2, dostępna jest nowa funkcjonalność w zakresie wypłat gotówki "Sm@rt wypłata".

Nowa opcja jest widoczna bezpośrednio na ekranie głównym bankomatu, gdzie pojawił się stosowny przycisk Sm@rt wypłaty, który wyróżnia się pulsującym podświetleniem.

Sm@rt wypłata to możliwość wypłaty gotówki bez posiadania przy sobie jakiejkolwiek karty, pod warunkiem dysponowania sześciocyfrowym smart kodem.

Kod można wygenerować w systemie bankowości internetowej (również w wersji mobilnej na smartfonie/tablecie) lub w placówce banku.

W systemie bankowości internetowej wygenerowany kod można wyświetlić na ekranie monitora, tabletu, smartfonu lub wysłać na dowolny numer telefonu komórkowego jako wiadomość SMS. Smart kod wygenerowany przez pracownika banku może zostać wydrukowany lub wysłany na dowolny numer telefonu komórkowego w formie wiadomości SMS.

Aby samodzielnie skorzystać z funkcji należy zalogować się do systemu Internet Banking na swoim komputerze, tablecie lub smartfonie, wejść w zakładkę rachunki/informacja o rachunku, kliknąć w przycisk ,,SM@RT WYPŁATA", wpisać odpowiednią kwotę (do 1.000 zł) i tytuł wypłaty.

Hasło aktywacyjne zostanie wysłane na podany numer telefonu bądź wyświetlone na ekranie. Smart kod jest ważny przez 2 godziny i można go zrealizować samemu lub może zrealizować go inna osoba, na której numer został wysłany sms. Odbiorca sms-a z kodem udaje się do bankomatu naszego Banku i wybiera na ekranie opcję Sm@rt wypłata, a następnie podaje jednorazowy kod przekazany w wiadomości sms/wyświetlony na ekranie.

Po wpisaniu kodu, bankomat wypłaca zdefiniowaną kwotę Sm@rt wypłaty.

Nowa funkcjonalność może okazać się pomocna w następujących sytuacjach:

* wypłata gotówki gdy karta zostanie zagubiona, zablokowana, uszkodzona lub po prostu gdy klient nie ma przy sobie karty;

* płatność innej osobie (członkowi rodziny, kontrahentowi itd.) przez wysłanie kodu w wiadomości SMS za pomocą bankowości internetowej;

* wypłata awaryjna z rachunku gdy karty międzynarodowe nie są obsługiwane.

 

 

 

Ważne:

- maksymalna kwota wypłaty 1.000 zł

- kwota wypłaty nie może przewyższać maksymalnej i musi być krotnością nominałów dostępnych w bankomacie tj. 20, 50 i 100 zł; z tego faktu minimalna kwota wypłaty to 20 zł, a możliwa do wypłaty kwota to niemal każda krotność 10 zł (poza kwotą 30 zł); zalecamy jednak, aby wypłata była krotnością banknotu 100 zł lub 50 zł

- czas ważności sm@rt kodu wynosi 2 godziny (po tym okresie jeżeli kod jest niewykorzystany w bankomacie traci ważność, a wszystkie operacje są anulowane).

 

 

 

Przeniesienie placówki z Urzędu Skarbowego

Turniej Piłki Nożnej

7 stycznia 2017 roku w hali sportowej przy Zespole Szkół Technicznych w Puławach odbył się Halowy Noworoczny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezesa K.S. ,,Powiślak" Końskowola pod Patronatem Honorowym Starosty Puławskiego rocznik 2006 i młodsi.

W turnieju udział wzięło 8 drużyn z województwa lubelskiego: Powiślak Końskowola ,,Niebiescy", Powiślak Końskowola ,,Pomarańczowi", UKS Karczmiska, Orlik Dęblin, Zawisza Garbów, Orlik Lubartów, Garbarnia Kurów, Laskovia Baranów. Rozgrywki toczyły się w dwóch grupach, systemem każdy z każdym. Następnie mecze półfinałowe wyłoniły drużyny, które walczyły o miejsca: VII; V; III; I.

Pierwsze miejsce zajął zespół Orlika Lubartów pokonując w finale Laskovie Baranów 2-0. Trzeci stopień podium przypadł drużynie Orlika Dęblin, która okazała się lepsza w spotkaniu z Zawiszą Garbów. Najlepszym strzelcem turnieju został Adrian Próchniak gracz Powiślaka Końskowola pokonując bramkarzy rywali sześciokrotnie, najlepszym bramkarzem został wybrany bramkarz Orlika Dęblin Filip Olek, a za najlepszego zawodnika został uznany piłkarz Orlika Lubartów Maciej Kuźma.

Jednym ze sponsorów turnieju był Bank Spółdzielczy w Końskowoli. Serdecznie dziękujemy kibicom za liczne przybycie i żywiołowy doping, a młodym piłkarzom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

 

 

Wyniki grupy A

UKS Karczmiska  ,,Powiślak"  ,,Pomarańczowi" - 0:0
Orlik Dęblin - ,,Zawisza Garbów" - 0:0
Powiślak ,,Pomarańczowi" - Zawisza Garbów - 0:3
UKS Karczmiska" - Orlik Dęblin - 0:2
Orlik Dęblin - Powiślak ,,Pomarańczowi" - 3:0
Zawisza Garbów - UKS Karczmiska - 2:1

Wyniki grupy B
Orlik Lubartów - Laskovia Baranów - 0:0
Powiślak  ,,Niebiescy" - Garbarnia Kurów - 2:0 ( 2x Adrian Próchniak)
Laskovia Baranów - Garbarnia Kurów - 1:0

 

Orlik Lubartów - Powiślak  ,,Niebiescy'' - 2:1 (Mateusz Szczepański)
Powiślak  ,,Niebiescy" - Laskovia Baranów - 0:0
Garbarnia Kurów - Orlik Lubartów - 0:3

Półfinały
Powiślak ,,Pomarańczowi" - Powiślak  ,,Niebiescy" - 1:2 (Jakub Skindzier) - (Filip Krakowiak, Piotr Sykut)
UKS Karczmiska - Garbarnia Kurów - 0:0 (karne 2:1)
Zawisza Garbów - Orlik Lubartów - 0:0 (karne 1:2)
Orlik Dęblin - Laskovia Baranów - 0:0 (karne 1:3)

Mecze o miejsce
Mecz o miejsce VII - Powiślak ,,Pomarańczowi" - Garbarnia Kurów -0:1
Mecz o miejsce V - Powiślak  ,,Niebiescy" - UKS Karczmiska - 6:0 (2 Mateusz Szczepański, 4x Adrian Próchniak)
Mecz o miejsce III - Zawisza Garbów - Orlik Dęblin - 0:1
Mecz o miejsce I - Orlik Lubartów - Laskovia Baranów - 2:0

Klasyfikacja końcowa

1. Orlik Lubartów
2. Laskovia Baranów
3. Orlik Dęblin
4. Zawisza Garbów
5. Powiślak (niebiescy)
6. UKS Karczmiska
7. Garbarnia Kurów
8. Powiślak (pomarańczowi)
1. Orlik Lubartów
2. Laskovia Baranów
3. Orlik Dęblin
4. Zawisza Garbów
5. Powiślak (niebiescy)
6. UKS Karczmiska
7. Garbarnia Kurów
8. Powiślak (pomarańczowi)

Wyróżnienia indywidualne:
- Najlepszy strzelec turnieju - Adrian Próchniak (Powiślak ,,Niebiescy")
- Najlepszy zawodnik turnieju - Maciej Kuźma (Orlik Lubartów)
- Najlepszy bramkarz turnieju - Filip Olek (Orlik Dęblin )
Składy Powiślaka Końskowola:
,,Niebiescy": Kacper Murat, Mateusz Szczepański, Bartosz Jawoszek, Maciej Domański, Filip Krakowiak, Piotr Sykut, Damian Woch, Kacper Cybula, Adrian Próchniak, Jakub Figiel
,,Pomarańczowi": Tomasz Wiejak, Aleksander Kruk, Maciej Szczepański, Jakub Skindzier, Kacper Owczarek, Antek Milanowicz, Mateusz Lewtak, Szymon Komsta, Patryk Goluch, Kamil Dziewoński

 

 

Trener: Marcin Rożek
Organizator turnieju: K.S. Powiślak Końskowola
Patronat: Starosta Puławski
Sponsorzy: Zakłady Azotowe Puławy S.A, Urząd Gminy Końskowola, Powiat Puławski, Bank Spółdzielczy w Końskowoli.

Super Lider Zrzeszenia 2015

Bank Spółdzielczy w Końskowoli SUPER LIDEREM

W grudniu 2016 roku wyróżniono najlepsze Banki zrzeszone w Grupie BPS w ramach konkursu na ?Najlepszy Bank Spółdzielczy Zrzeszony z BPS S.A.?. Wyznaczeni biegli rewidenci zweryfikowali dane sprawozdawcze Banków Spółdzielczych i wyłonili Banki charakteryzujące się najbardziej dynamicznym rozwojem i stałym doskonaleniem dotychczasowej działalności. W konkursie wzięły udział wszystkie 355 banków należące do Zrzeszenia Banki Spółdzielcze.

Miło nam poinformować, że główną nagrodę i tytuł ?Super Lidera Zrzeszenia 2015 ? otrzymał Bank Spółdzielczy w Końskowoli. Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas grudniowego Zgromadzenia Prezesów. Puchar ?Super Lidera? odebrał Prezes Banku Spółdzielczego w Końskowoli Krzysztof Zawadzki.

Więcej artykułów…